جزئیات خبر

از لالایی مادرانه تا هویت فرهنگی

از لالایی مادرانه تا هویت فرهنگی

به بهانه سالروز تولد سودابه سالم؛

نویسنده: مدیر سایت/دوشنبه, 30 دی,1398/دسته ها: سایر خبرها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش، سودابه سالم، هنرمند و مدرس پیشکسوت موسیقی از جمله هنرمندانی است که ظرافت مادرانه را با موسیقی در هم تنیده تا رسالت موسیقایی خود را به درستی با آموزش به کودکان به انجام رسانده باشد. 

نازنین شادپی- موسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش؛ روح انسان ها فارغ از هر نژاد، زبان و فرهنگی، با موسیقی عجین شده است؛ لالایی های مادرانه، اولین گام­های ملودیک موسیقایی را در ذهن و جان کودک به ثبت می­رساند و در روح کودک، هویت فرهنگی می­دمد. پس، مادر اولین مدرس موسیقی کودک است و در رشد کودک، چنان تاثیرگذار است که می تواند یک فرزند هنرمند را به جامعه هنری تقدیم کند.

در میان حجم عظیمی از مادران موسیقایی، سودابه سالم، هنرمند و مدرس پیشکسوت موسیقی از جمله هنرمندانی است که ظرافت مادرانه را با موسیقی در هم تنیده تا رسالت موسیقایی خود را به درستی با آموزش به کودکان به انجام رسانده باشد. سالم که فارغ التحصیل هنرستان ملی و دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است، سالها به مطالعه، بررسی و آموزش موسیقی کودک پرداخته است. این پژوهشگر که در حدود 25 سال پیش گروه موسیقی کودکان ایران زمین را تشکیل داد، کنسرتی با عنوان «سفر به ایران به روایت رستم» را برگزار کرد؛ کنسرتی که تلفیقی از موسیقی سنتی و نواحی با نقالی و شاهنامه‌خوانی بود. «بخوان با من، بساز با من ۱ و ۲» و «آموزش موسیقی در مدارس ابتدایی» از جمله آثار مکتوب و «بازی‌های آوازی»، «ترانه‌های‌ ایران‌زمین»، «ترانه‌های من و ما» و «چشم، چشم، دو ابرو» از جمله آثار صوتی سودابه سالم برای کودکان است.

Print

تعداد نمایش ها (483)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x